Jak usunąć konto na Instagramie? Tymczasowo lub na stałe

A więc postanowione: zdecydowałeś się usunąć swoje konto na Instagramie. Przyczyn może być wiele. Marnujesz na IG zbyt wiele czasu, przenosisz się na inny portal społecznościowy albo po prostu wyprowadzasz się w takie miejsce, gdzie nie ma zasięgu nawet po wejściu na najwyższe drzewo. Ok, rozumiem i nawet pochwalam. Pozostaje pytanie: jak dokładnie usunąć swój profil i wszystko co się na nim znajduje? Pozwól, że wyjaśnię ci to krok po kroku.

 • Samo odinstalowanie aplikacji w telefonie nie zlikwiduje twojego profilu na Instagramie.
 • Aby usunąć konto, musisz wysłać żądanie za pośrednictwem dedykowanej strony. Po trwałym usunięciu, nie będzie można już odtworzyć twoich zdjęć, filmów, obserwujących oraz historii aktywności.
 • Alternatywnym rozwiązaniem jest tymczasowe zawieszenie konta na Instagramie. W tym przypadku, twój profil nie będzie dla nikogo widoczny, ale będziesz miał możliwość powrotu.
 • Trwałe usunięcie, ani tymczasowe zawieszenie konta, nie jest możliwe z poziomu aplikacji Instagrama. Możesz to zrobić jedynie poprzez przeglądarkę internetową na komputerze stacjonarnym, laptopie lub smartfonie.

Rozmyśliłeś się i zostajesz na IG? Sprawdź, jak możesz zarabiać na Instagramie!

Spis treści

Jak usunąć konto na Instagramie (trwale i nieodwołalnie)?

Usuwanie konta na Instagramie jest bardzo proste i polega jedynie na wysłaniu żądania przez dedykowaną stronę. Oto jak to zrobić, krok po kroku:

 1. Wejdź na tę stronę i zaloguj się danymi swojego konta.
 2. Z rozwijanej listy wybierz powód usunięcia.
 3. Potwierdź jeszcze raz swoje hasło.
 4. Naciśnij przycisk Usuń konto.

Od tej pory, twój profil będzie przez jakiś czas ukryty. Jeżeli w tym czasie zmienisz zdanie, będziesz mógł się jeszcze zalogować i wybrać opcję zachowania konta. Twoje dane zostaną trwale i nieodwracalnie usunięte dopiero po miesiącu.

Jak usunąć konto na Instagramie
Usuwanie konta na Insta

Trwałe usunięcie konta wiąże się z utratą jego całej historii. Stracisz wszystkich obserwujących, a także wszystkie zdjęcia, filmy i treści, jakie zostały przez ciebie opublikowane (polecam zrobić wcześniej backup). Jest to dosyć radykalny krok, dlatego w pierwszej kolejności lepiej zastanowić się nad tymczasowym zawieszeniem konta.

Jak tymczasowo usunąć konto na Instagramie?

Jeżeli nie jesteś do końca pewien swojej decyzji, możesz tymczasowo wyłączyć konto na IG. Wszystkie twoje treści pozostaną na serwerach Instagrama, ale nie będą dla nikogo widoczne. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Wejdź na instagram.com przez przeglądarkę internetową na komputerze lub smarfonie.
 2. Zaloguj się na konto, przejdź na swój profil i wybierz „Edycja profilu”.
 3. W prawym dolnym rogu wybierz „Tymczasowe wyłączenie konta”.
 4. Wybierz powód dla którego zawieszasz konto i jeszcze raz wpisz swoje hasło.
 5. Wyłącz tymczasowo konto.
Tymczasowe usunięcie konta na Instagramie
Tymczasowe zawieszenie konta na Insta

Ważna informacja: opcja tymczasowego zawieszenia konta nie jest dostępna z aplikacji Instagrama! Możesz to zrobić jedynie z poziomu przeglądarki internetowej (np. Chrome, Firefox, Safari) na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jak usunąć konto na Instagramie do którego nie mam dostępu?

Aby usunąć konto na IG, musisz mieć do niego dostęp. Jeżeli nie pamiętasz hasła, to możesz skorzystać z opcji odzyskiwania przez SMS lub e-mail.

Jak usunąć konto na Instagramie na telefonie?

Nie ma opcji usunięcia konta z poziomu aplikacji mobilnej Instagrama. Aby trwale lub tymczasowo usunąć konto, należy skorzystać z przeglądarki internetowej na telefonie.

Jak usunąć czyjeś konto na Instagramie?

Aby usunąć konto na Instagramie, musisz znać hasło dostępowe do profilu. Bez niego nie ma możliwości usunięcia czyjegoś konta na IG.

Marketing internetowy to jego drugie imię, a dotmajster.pl to jego blog. Całe dnie zajmuje mu praca nad tym, co go interesuje. Nocami śpi.