Jak pobrać zdjęcie z Instagrama? Na komputerze lub telefonie

Czasem pojawia się potrzeba, aby pobrać zdjęcie z Instagrama. Jest to o tyle kłopotliwe zadanie, że w oficjalnej aplikacji nie ma wbudowanej opcji pobierania fotografii na dysk. Na szczęście, problem można łatwo obejść wykorzystując zewnętrzne aplikacje. Poniżej przedstawiam krótki poradnik, jak to najprościej zrobić.

Spis treści

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama na komputerze?

Pobieranie zdjęć z Instagrama najłatwiej zrobić przy pomocy dedykowanego narzędzia. Oto dokładna instrukcja, jak wykonać to na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Krok po kroku:

 1. Otwórz instagram.com w przeglądarce i wejdź na profil, z którego chcesz pobrać zdjęcie
 2. Kliknij na fotografię, aby ją powiększyć
 3. W górnym pasku przeglądarki pojawi się dokładny adres URL
 4. Skopiuj adres do schowka
 5. Przejdź na stronę downloadgram.com i wklej skopiowany adres
 6. Pobierz zdjęcie wciskając „Download”, a następnie „Download Image”

Tak to wygląda w praktyce:

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama?
Kopiowanie adresu zdjęcia na Insta
Pobieranie zdjęcia z Instagrama przy pomocy downloadgram.com
Pobieranie fotografii

Jak pobrać zdjęcie z IG na telefonie?

Proces pobierania zdjęcia z aplikacji Instagrama na telefonie wygląda podobnie, jak na komputerze. Sprowadza się poniższych kroków:

 1. Wciśnij trzy pionowe kropki nad zdjęciem, które chcesz pobrać (prawy górny róg)
 2. Z menu wybierz „Kopiuj link”
 3. Przejdź na stronę downloadgram.com
 4. Wklej skopiowany adres zdjęcia
 5. Naciśnij „Download”, a następnie „Download Image”

Jeśli downloadgram.com nie działa, może alternatywnie sprawdzić tę stronę: downloadvideosfrom.com/pl/

Zdjęcie profilowe

Z Instagrama możemy również pobrać dowolne zdjęcie profilowe. Da się to zrobić w wysokiej rozdzielczości i z każdego typu konta (również z profili prywatnych).

Dokładną instrukcję, znajdziesz w tym artykule: jak pobrać zdjęcie profilowe.

Aplikacje do pobierania zdjęć z Insta

Powstało również wiele aplikacji na smartfony, które umożliwiają pobieranie zdjęć z Instagrama. Oczywiście można je traktować jako alternatywę dla wcześniej opisanego rozwiązania.

Pobierając jakiekolwiek zewnętrzne aplikacje, pamiętaj aby:

 • robić to z zaufanego źródła
 • nie podawać swoich danych dostępowych do Instagrama.

Dostęp do konta na Instagramie nie jest potrzebny przy pobieraniu fotografii. Jeżeli jakaś aplikacja tego wymaga, to prawdopodobnie jest to próba wyłudzenia.

Pobieranie bez narzędzi

Dokładny adres zdjęcia, które chcemy pobrać, znajduje się w kodzie wynikowym strony. To właśnie stamtąd czerpią dane wszystkie zewnętrzne narzędzia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu podejrzeć kod (w większości przeglądarek można to zrobić skrótem klawiszowym CTRL-U) i odnaleźć adres konkretnej fotografii.

Problem polega na tym, że kod Instagrama często się zmienia. Do niedawna, adres zdjęcia można było znaleźć, wyszukując w kodzie meta tag „og:image”. Niestety, obecnie ten sposób już nie działa.

Podgląd kodu wynikowego strony instagram.com
Podgląd kodu wynikowego strony instagram.com

Ponieważ tekst jest przeznaczony dla osób początkujących, a zaprezentowane powyżej narzędzia w zupełności rozwiązują problem pobierania zdjęć, nie będę dokładnie rozwijał tematu.

Czy ściąganie zdjęć z Instagrama jest legalne?

Samo pobieranie zdjęć z Instagrama jest legalne. Nielegalne może być ich późniejsze użycie. Aby wykorzystać jakiekolwiek fotografie w celach komercyjnych (lub nawet niekomercyjnych), zawsze należy uzyskać zgodę ich autora.

I to już by było na tyle. Teraz już wiesz jak pobrać zdjęcie z Instagrama na komputerze lub na telefonie. Mam nadzieję, że wykorzystasz tę umiejętność w dobrej sprawie 😉

Szerokich zasięgów!

Marketing internetowy to jego drugie imię, a dotmajster.pl to jego blog. Całe dnie zajmuje mu praca nad tym, co go interesuje. Nocami śpi.