Jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie?

Zastanawia cię, jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie? Niestety, nie mam dobrych wieści. Jeżeli właściciel ukrytego profilu nie zaakceptuje cię jako swojego obserwującego, to nie ma szans, abyś zobaczył jego ukryte zdjęcia i filmy (oprócz zdjęcia profilowego).

 • Nie istnieją żadne magiczne aplikacje, które mogłyby ci pomóc obejrzeć posty na profilu prywatnym.
 • Jedyny możliwy sposób to założenie fałszywego konta i próba dostania się do grona followersów.
 • Założenie konta prywatnego jest bardzo proste, ale nie zabezpiecza w 100% naszej prywatności.

Chcesz wiedzieć więcej o IG? Sprawdź jak zacząć zarabiać na Instagramie!

Spis treści

Jak zobaczyć zdjęcia z prywatnego profilu na Instagramie?

Bezpośrednio nie da się tego zrobić. Jedyną możliwością, aby zobaczyć ukryte zdjęcia na prywatnym koncie, jest przekonanie jego właściciela do zaakceptowania twojej prośby o obserwację.

Skoro czytasz ten tekst, najprawdopodobniej takiej zgody nie otrzymałeś. W związku z tym, pozostają ci dwie opcje:

 • możesz założyć drugie fałszywe (fejkowe) konto,
 • możesz poprosić o pomoc znajomego, który jest już followersem konta, które chcesz obejrzeć.
Prywatne konto na Insta
Tak wygląda prywatne konto na Instagramie

Jak anonimowo zobaczyć prywatne zdjęcia na Instagramie?

Instagram dopuszcza możliwość istnienia do pięciu kont na jednym urządzeniu, więc „fejkowy” profil możesz założyć na swoim smartfonie. Najskuteczniejszą (choć dosyć perfidną) metodą jest podszycie się pod kogoś, kto już jest obserwującym prywatnego konta. Warto w tym przypadku zadbać o szczegóły, czyli wypełnić biogram, dodać zdjęcie profilowe oraz kilka postów.

Przydałoby się również nabić trochę obserwujących (np. za pomocą metody follow/unfollow), aby całość wyglądała w miarę wiarygodnie.

Gdybym chciał na swoim blogu promować różne szemrane triki, to dodałbym jeszcze, że w następnej kolejności dobrze wysłać do swojej ofiary prywatną wiadomość (DM) o treści: Instagram zablokował mi stary profil. To jest moje nowe konto. Ale że ich promować nie chcę, to już nic nie powiem 😉

Aplikacje do podglądania prywatnych profili

Wszystkie aplikacje (hacki), dzięki którym możesz niby zobaczyć zdjęcia z prywatnego profilu na Instagramie, łączy jedno: po prostu nie działają. Nie polecam ich instalować, gdyż efekt na pewno nie będzie taki, jakiego się spodziewasz.

Wynika to z faktu, że prawdziwym celem tego typu „hacków” nie jest konto, które chcesz podejrzeć. Ich celem jesteś ty. Autorami aplikacji w stylu Private Profile Viewer są oszuści, pragnący od ciebie pieniądze za narzędzie które nie działa. Albo twoje dane (na przykład do logowania na Instagram).

Aplikacja do zobaczenia ukrytych zdjęć na IG
Aplikacje obiecujące możliwość zobaczenia ukrytego konta na Insta mają fatalne opinie (nie bez powodu).

Instagram – konto prywatne

Nie wszyscy wykorzystują Instagram jako narzędzie biznesowe. Dla wielu ludzi jest to po prostu medium społecznościowe, które służy im do kontaktu z najbliższymi znajomymi. W takiej sytuacji, niektórzy nie życzą sobie, aby ich prywatne zdjęcia były oglądane przez obce osoby. To właśnie dla takich użytkowników, Instagram oferuje w swojej aplikacji możliwość ustawienia profilu jako prywatnego.

Po przestawieniu ustawień konta na prywatne wszystkie publikowane zdjęcia, filmy oraz relacje Instastories, będą widoczne wyłącznie dla obserwujących. Co ważne, takiego konta nie da się obserwować automatycznie. Zawsze, gdy ktoś naciśnie przycisk Obserwuj, właściciel konta zostanie powiadomiony i będzie mógł podjąć decyzję, czy chce zaakceptować, czy też odrzucić kolejnego followersa.

Warto pamiętać, że Instagram nie jest kuloodporny i też może mu się przydarzyć awaria lub poważna luka w bezpieczeństwie. Zdarzało się tak w przeszłości, gdy można było obejrzeć konto prywatne poprzez wyniki wyszukiwania i przycisk „Pokaż więcej”.

Pamiętaj, że Internet nie zapomina. Jeżeli cenisz swoją prywatność i nie chcesz, aby twoje zdjęcia były oglądane przez obce osoby, to najlepiej nie publikuj ich na Instagramie i w innych mediach społecznościowych. Konto prywatne jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem, ale nie gwarantuje stu procentowej prywatności.

Jak zrobić konto prywatne na Instagramie?

Zmiana ustawień naszego profilu na konto prywatne jest bardzo prosta:

 1. Wejdź na swój profil
 2. Wybierz trzy poziome kreski w prawym górnym rogu
 3. Następnie przejdź do zakładki Ustawienia
 4. Kliknij prywatność
 5. Na samej górze masz przełącznik prywatności konta:
Jak ustawić konto prywatne na Instagramie
Tu można ustawić konto prywatne na Instagramie

Ważna uwaga: konta firmowe nie mogą być kontami prywatnymi. Jeżeli chciałbyś w takiej sytuacji ukryć swój profil, to musisz przełączyć się najpierw na konto osobiste.

Czy warto mieć konto prywatne?

To zależy, do czego masz zamiar używać Instagrama. Jeżeli wykorzystujesz go biznesowo, to w zdecydowanej większości przypadków nie będzie to zalecana opcja. Po prostu z kontem prywatnym praktycznie nie masz szans, aby wypromować się na Instagramie i osiągnąć tam komercyjny sukces.

Inaczej wygląda sytuacja, gdy social media wykorzystujesz jedynie jako sposób kontaktu ze znajomymi. Wtedy konto prywatne ma kilka niepodważalnych zalet:

 • zachowujesz prywatność (przynajmniej częściową),
 • zwiększasz swoje bezpieczeństwo,
 • bronisz się przed stalkerami,
 • ograniczasz działalność fałszywych kont i botów.
Jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie?

Jak zobaczyć zdjęcie profilowe na prywatnym Instagramie?

Choć główna zawartość konta prywatnego na Instagramie jest widoczna jedynie dla obserwujących, to pozostali użytkownicy aplikacji zawsze będą mogli zobaczyć twoje:

 • Imię i Nazwisko (o ile je podałeś)
 • Biogram i link w bio
 • Zdjęcie profilowe

Warto zwrócić uwagę szczególnie na ten ostatni punkt. W oficjalnej aplikacji Instagrama, zdjęcie profilowe jest bardzo małe. Wiele osób ma tam fotografię, którą niekoniecznie chciałoby się dzielić z obcymi, ale nie zmienia jej, bo w niskiej rozdzielczości i tak właściwie nic nie widać. Jest to błąd, bo zdjęcie profilowe da się powiększyć do wysokiej rozdzielczości!

Ok, i to by było na tyle. Nie dowiedziałeś się wprawdzie, jak wyświetlić prywatne konto na Instagramie i zobaczyć ukryte tam zdjęcia, ale przynajmniej już wiesz, że jest to niemożliwe, dopóki nie zostaniesz zaakceptowany jako obserwujący. Cieszę się, że mogłem pomóc 😉

Szerokich zasięgów!

Marketing internetowy to jego drugie imię, a dotmajster.pl to jego blog. Całe dnie zajmuje mu praca nad tym, co go interesuje. Nocami śpi.