Jak sprawdzić, kto odwiedza mój profil na Instagramie?

Jeżeli nie możesz spać po nocach, bo nurtuje cię pytanie kto odwiedza twój profil na Instagramie (Były chłopak z ogólniaka? Szef? A może teściowa? Jak mogę zobaczyć, kto mnie ogląda?), to nie mam niestety dobrych wieści.

Otóż nie ma możliwości, aby sprawdzić, kto wchodzi na twoje konto na Insta.

A przynajmniej nie ma na to bezpośredniego sposobu.

Spis treści

Jak sprawdzić, kto oglądał mój profil na Instagramie?

Samo wejście na profil, oglądanie znajdujących się tam zdjęć, czytanie opisów oraz komentarzy jest całkowicie anonimowe i właściciel konta nie może sprawdzić, kto konkretnie to robił. Taka jest generalna zasada.

Istnieje od niej jednak kilka wyjątków.

Relacje na Instagramie (Instastories)

Głównym wyjątkiem od wspomnianej wyżej reguły, są relacje na Instagramie. Otóż właściciel konta może sprawdzić, kto oglądał publikowane przez niego Instastories.

Jeżeli martwi cię takie rażące naruszenie prywatności, to uspokajam: w przypadku dużych profili, raczej nikt nie przegląda osób oglądających relacje. Jest to trudne nawet wtedy, gdy dane Instastory ogląda choćby kilkaset osób. Przy większych liczbach jest już praktycznie niewykonalne 😉

Przy małych kontach czasem się zdarza, że właściciel sprawdza, kto zaglądał do jego Instastories. Wykorzystują to twórcy niektórych instagramowych botów, które działając w tle oglądają relację, licząc na to, że właściciel konta odwzajemni się nam np. polubieniem profilu posługującego się botem. Nie jest to super skuteczna metoda, ale w miarę – przynajmniej jak na standardy automatów – bezpieczna.

Warto pamiętać, że możliwość sprawdzenia, kto dokładnie oglądał daną relację, jest ograniczona jedynie do pierwszych 24 godzin. Po tym czasie zostaje ona zarchiwizowana i pozostają do wglądu wyłącznie ogólne statystyki, bez możliwości sprawdzenia konkretnych osób.

Inne sposoby

Oprócz relacji na Instagramie, jest również kilka oczywistych sytuacji, gdy widać, kto wchodzi na dane konto. Są to:

 • obserwowanie profilu,
 • pozostawienie serduszka pod dowolnym zdjęciem,
 • napisanie komentarza,
 • polubienie cudzego komentarza.

To teraz już chyba wiesz, czego nie powinno się robić, aby oglądać zdjęcia swojego byłej z ogólniaka i pozostać anonimowym 😉

Jak sprawdzić kto odwiedza mój profil na Instagramie

Aplikacja do sprawdzania aktywności

Nie ma żadnej aplikacji, która byłaby w stanie pokazać, kto odwiedza twój profil na Insta. Jest to technicznie niemożliwe dla zewnętrznego oprogramowania i nawet jeśli ktokolwiek coś takiego obiecuje, to jest to zwyczajne kłamstwo.

Nie daj się nabrać, bo tego typu aplikacje:

 1. Po prostu nie działają.
 2. Udają pokazując zupełnie losowe profile lub profile osób, które pozostawiły ślad na twoim koncie (np. poprzez like).
 3. Stanowią poważne zagrożenie dla prywatności (czytaj: kradną dane).
 4. Niektóre bezczelnie pobierają opłaty za to, że nic nie robią 😉

Statystyki konta na Instagramie

Oczywiście fakt, że Instagram nie udostępnia nam pojedynczych użytkowników, którzy oglądali nasz profil, nie oznacza, że sam nie zbiera takich danych.

Bo zbiera.

I dzieli się nimi z rosyjskim wywiadem pod postacią anonimowych statystyk. Aby uzyskać dostęp do tych ostatnich, musisz przełączyć swój Instagram na konto biznesowe.

Statystyki na Instagramie

W ten sposób sprawdzisz między innymi, jakie są najpopularniejsze dni i godziny oglądalności twojego profilu, dzięki czemu będziesz mógł określić, np. kiedy najlepiej publikować zdjęcia. Oprócz tego, dowiesz się jaki jest średni wiek twoich obserwujących, jakiej są płci oraz z jakiego miasta i kraju pochodzą.

Podsumowanie

I to by było na tyle. Teraz już wiesz, jak sprawdzić, kto odwiedza twój Instagram (oczywiście pod postacią danych statystycznych). Wiesz również, że nie widać, kto konkretnie wchodzi na konto, jeżeli ten ktoś nie pozostawi po sobie wyraźnego śladu (w postaci serduszka/komentarza) lub nie obejrzy relacji Instastory.

Jeżeli interesuje cię, jak dokładnie działa Instagram, to zapraszam do innych moich wpisów na ten temat.

Ot, chociażby do tych:

 1. Hashtagi na Insta – jak je dodawać?
 2. Jak mieć więcej obserwujących na Instagramie?
 3. Jak wykorzystać link w bio?

A tymczasem, do następnego!

Marketing internetowy to jego drugie imię, a dotmajster.pl to jego blog. Całe dnie zajmuje mu praca nad tym, co go interesuje. Nocami śpi.